Yeni Doğan Bebekler için 6 Kış Bakımı Önerisi

Tarih:

Yeni doğmuş bir bebeğe bakmak, onun ne mevsim olursa olsun zorlayıcı olabilir. Ancak özellikle kış aylarında, bu durumda bir ek stres katmanı daha fazla bağlanır: Buz gibi hava, kaygan yolları, mikroplar ve kırbaçlayıcı rüzgarlar, yeni ebeveynleri ve bebeklerini kış boyunca fizyolojik olarak yeterli gelir. Ancak endişelenmeye gerek yok! Soğuk havalardan soğuk havalara kadar, yeni doğan taşınmai tüm kış boyunca sağlıklı ve korunmanın yolları anlatıldı.

1.Çildinin Kurumasını Önleyin

Yeni oluşan bir cilt bariyeri diğer yaş gruplarından daha ince ve hassastır. Kışın soğuğu, düşük nem oranı ve kuru ev sıcaklığı, bebeklerin hacmi daha fazla olabilir. Bebeğinizin hassas sıcaklığını korumak için banyoyu haftada üç kez sınırlayın ve cilt için uygun nemlendirme kullanın. Sık sık nemlendirme önemlidir.

2.Isıyı Ayarlayın

Evdeki sıcaklık için ideal ayar 68 ila 72 derece Fahrenheit arasındadır. Yüksek sıcaklıkta evde rahatsız olabilir ve uyku düzenini bozabilir. Bebekler, aşırı ısıya karşı da hassas olabilir. Parçaları rahat tutmanın en iyi yolu, kıyafetlerini katmanlamak ve aşırı giydirmemektir.

  1. Dışarıda Vakit Geçirin

Doğada zaman geçirmek için faydalıdır. Soğuk havalarda dışarı çıkarken, muhafazai katmanlarda giydirmek önemlidir. Bebek arabasına giderken hızlı gezintiler yapmak, çok soğuk havalarda kalma süresi kısaltılabilir.

4.Araç Koltuğu için Dikkatli Olun

Kışlık kalın giysiler, araç emniyet kemeri kemeri giyilmemelidir. Bunun yerine bebekleri ısıtmak için araba koltuğuna battaniye yerleştirilebilir. Emniyet kemeri için sıkı bir uyum önemlidir.

5.Uyarı İşaretlerini Tanıyın

Bebeklerin vücut sıcaklığını kontrol etme olanağı mümkündür. Çok sıcak veya çok soğuk olduklarında, belirli aralıkta olasılıklar. Bebeğinizin yapısının belirlenmesi için dokunma yöntemlerini kullanın ve uygun giydiğinizden emin olun.

6.Mikroplardan Kaçının

Bebeklerinizden korunmak için el yıkama önemlidir. Ayrıca kalabalıkların yayılmasını önlemek ve yönetmeki sınırlamak, özellikle yeni doğan bir bebek için.